E-sport jako metoda na zarobek

0

Jeszcze kilka lat temu zapewne nikt nie przypuszczał, że e-sport będzie uznawany za łatwy sposób na zarobienie szybkich pieniędzy. Wielu uważało, że gry komputerowe są tylko dla dzieci, które nie są w stanie wzbudzić u ludzi takich samych emocji, które potrafią wywołać np: mecze piłkarskie. Na dzień dzisiejszy e-sport możemy uznać za fenomen, jeżeli chodzi o rozgrywki za pośrednictwem komputerów.

Czy sport elektroniczny to przyszłość zarobkowa?

Dla wielu osób taki rodzaj rozrywki może wydawać się niezrozumiały, natomiast dla wielu widzów, tego typu rozgrywki wirtualne pokazują nie tylko wytrzymałość graczy, ale także ich szybką reakcję oraz zdolność do błyskawicznego i strategicznego myślenia. Jeżeli chodzi o wpływ całej branży, wiadomo, że wkrótce przekroczy prawie miliard dolarów. Do takiego przychodu przyczyniają się głównie sponsorzy, dochody z reklam, cała działalność marketingowa, prawa do transmisji a także wpływy z biletów. Dochody pochodzą m.in z reklam na portalach streamingowych, głównie z udostępniania filmów i muzyki  czy transmisji telewizyjnych. W tej branży jest duża wszechstronność, bowiem określone rozgrywki realizowane są w trybie multiplayer, inne żaś w trybie zespołowym. Największą popularność przynoszą gry z kategorii fantastycznej, zespołowej i strategicznej.

Popularność e-sportu na całym świecie

Na dzień dzisiejszy możemy oszacować, że liczba stałych fanów na całym świecie może wynosić 191 mln. Zdecydowanie więcej osób interesuje się e-sportem raczej rzadko. Spośród przeprowadzonych analiz, możemy śmiało stwierdzić, że 70% badanych to mężczyźni. Jeżeli chodzi o popularność e=sportu na rynku światowym, bez wątpienia potęgą w tej dziedzinie są Chiny, Korea Płd. oraz Stany Zjednoczone. Nikogo to raczej nie powinno dziwić, gdyż te kraje uznawane są za „kolebkę” e-sportu. Podobnie jak w innych dziedzinach sportowych, e-sport ma również swoje gwiazdy. Odnosi się to głównie do osób, które wygrywają głównie międzynarodowe turnieje. Podobno jednym z najlepiej zarabiających graczy jest pewien Koreańczyk, którego zarobki w teamie szacowane są na 2,5 mln dol. rocznie. Gdzie odbywają się tego typu rywalizacje? Najczęściej rozgrywki e-sportowe możemy oglądać za pośrednictwem takich serwisów jak: Youtube oraz Twitch. Wiele zespołów oraz graczy posiada własne przypisywane do tego celu kanały. Dodatkowo media społecznościowe oraz tradycyjne sieci kablowe zaczynają emitować takie rywalizacje.

Obstawianie e-sportu

Popularność e-sportu wychwycili bukmacherzy, którzy zauważyli, że ogromne zainteresowanie egamingiem można wykorzystać. Wprowadzili oni do swojej oferty obstawianie wydarzeń e-sportowych. Przykładowo w znanym kasynie LuckyBird możemy z powodzeniem nie tylko grać w najciekawsze gry kasynowe, ale również obstawiać właśnie e-sport.

Czy z e-sportu da się wyżyć?

Zdecydowanie tak, i warto zaznaczyć, że jednym z największych dochodów profesjonalnych e-sportowców to turnieje. Takie zawody, z największą pulą o mistrzostwo były zorganizowane w tzw. grze Dota 2 w 2017 roku, a pula nagród wynosiła aż 24 miliony dolarów. Wielu graczy, nie tylko profesjonalnych, ale także amatorów decyduje się na organizowanie transmisji na żywo. Reklamy, które są emitowane podczas transmisji nie są aż tak bardzo dochodowe, natomiast dotacje otrzymywane przez fanów robią już spore wrażenie. Warto zaznaczyć, że taka dotacja jest nie tylko od jednego użytkownika, a na każdej transmisji takich dotacji jest kilkaset. Oprócz tego osoby, które transmitują swoje osiągi w internecie, otrzymują pieniądze za płatne subskrypcje kanałów na własnych platformach streamingowych. Pod linkiem: esportmania.pl dostępne są wszystkie bieżące informacje dla osób,które chcą bądź zaczynają dopiero swoją przygodę w świecie e- sportu. Podsumowując, jeśli jesteśmy profesjonalnym graczem to bez wątpienia jest to dziedzina, z której da się wyżyć. Zarobki za udział w zawodach, kontrakty oraz dotacje otrzymywane przez fanów robią dzisiaj ogromne wrażenie. Dla wielu laików nie jest to łatwy kawałek chleba, bowiem początkujący zawodnicy nie mają takich wynagrodzeń jak profesjonalni gracze, Warto jednak dążyć do celu i pracować na sukces, który dzisiaj osiągają najwięksi e-sportowcy.

Related Posts